Merkurijus – Mažosios taurės finale! PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 13 Gegužė 2011 11:56

„Merkurijus BORGA“ antrąjį kartą įveikė „Vievio žiedo“ ekipą ir pateko į VKL Mažosios taurės finalą, kur susitiks su „AIM public“ komanda.

Pirmas pusfinalio rungtynes „Merkurijus BORGA“ laimėjo tik 2 taškų skirtumu, tad finalo dalyvis turėjo paaiškėti tik po antrojo komandų susitikimo. Pirmųjų rungtynių (05-02) pradžioje „Merkurijui“ pavyko išlaikyti persvarą savo rankose ir įpusėjus rungtynėms „Merkurijus BORGA“ turėjo 14 taškų pranašumą - 56:42.

Tačiau po ilgosios petraukos „Merkurijaus“ žaidimas pradėjo byrėti, o rimtai kovai nusiteikę „Vievio žiedo“ krepšininkai išlygino rezultatą – 68:68. Paskutiniame rungtynių ketvirtyje vyko įtempta kova, kurios metu Vievio krepšininkai netgi įgijo 3 taškų pranašumą, tačiau kelis kartus nepataikę iš po krepšio vėl leido „Merkurijui“ kelias taškais įsiveržti  į priekį. Galutinis varžybų rezultas 91:89.

Šiose rungtynėse puikiai pasirodė Visvaldas Ašmena, pelnęs 30 taškų ir surinkęs net 39 naudingumo balus (6 atkovoti kamuoliai, 4 perimti kamuoliai, 11 išprovokuotų pražangų), o taip pat Mindaugas Anisimovas (19 taškų, 13 atkovotų kamuolių, 24 naudingumo balai) ir Marius Verikas (15 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 13 naudingumo balų)

Antrojo susitikimo (05-12) pirmoje pusėje kiek geriau sekėsi šeimininkų - „Vievio žiedo“ komandai. Tačiau „Merkurijus“ nepaleido į priekį pirmaujančių varžovų, ir po pirmojo kėlinio turėjo 2, o po antrojo kėlinio 4 taškų deficitą – 28:24.

Trečiajame rungtynių ketvirtyje vieviečiai, pataikę kelis tolimus metimus iš eilės, įgijo 10 taškų pranašumą, tačiau ir čia „Merkurijus“ nesuklupo – taikliais dvitaškiais prisivijo varžovus ir po trijų kėlinių turėjo 3 taškų deficitą - 47:44. Paskutiniame kėlinyje „Merkurijus BORGA“ perėmė iniciatyvą į savo rankas – net keturi tolimi metimai leido persverti rezultatą, o šeimininkų klaidos lemiamu momentu - dar padidinti taškų skirtumą. Likus minutei iki rungtynių pabaigos, „Vievio žiedo“ žaidėjai nusprendė bauduoti varžovus, o „Merkurijaus“ krepšininkai puikiai susitvarkė su jauduliu ir realizavo baudos  metimus. „Vievio žiedui“ neliko nieko kito, kaip pripažinti „Merkurijaus“ pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas 67:75.

Šiose rungtynėse nesustabdomas buvo Marius Verikas, pelnęs net 34 taškus (8/12 tritaškiai, 6 atkovoti kamuoliai, 7 išprovokuotos pražangos, 36 naudingumo balai), 19 taškų pridėjo Darius Petrulaitis (8 rezultatyvūs perdavimai, 22 naudingumo balai) ir 13 Laurynas Skapas (13 atkovotų kamuolių, 18 naudingumo balų)

Po antrųjų rungtynių, „Merkurijaus“ vadovas Rytis Stiklius dalinosi mintimis apie pergalę šiose rungtynėse ir finalinę dvikovą: „Ypatingai džiaugiuosi, jog pavyko nugalėti Vievio komandą jų pačių aikštelėje, nors ir žaidėme praktiškai be gynėjų. Noriu pagirti Marių, kuris šiandien sužaidė tikrai geras rungtynes. Dabar laukia Mažosios taurės finalas, kadangi į jį patekome atkrintamose nepatyrę nė vieno pralaimėjimo, tad stengsimės laimėti ir šeštadienį. Nenoriu sakyti, kad laimėsime, bet mes eisime kovoti. O kai kovoji su dideliu noru, tada būna ir pergalės. “

Finalinė kova jau šį šeštadienį (05-14) 15 val. VPU didžiojoje salėje!