Merkurijus Mažosios Taurės pusfinalyje PDF Spausdinti El. paštas
Šeštadienis, 30 Balandis 2011 12:36

„Merkurijus BORGA” abu kartus įveikė ketvirtfinalio varžovą „SK Skurdo” ekipą ir dabar kovos VKL Iššūkio Mažosios Taurės finalo ketvirte. Pusfinalio varžovas – gerai pažįstama „Vievio žiedo” komanda.

Pirmose rungtynėse su „SK Skurdo ekipa” (04-03) „Merkurijus” po atkaklios kovos įveikė priešininkus ir į antrąjį susitikimą nusinešė 6 taškų pranašumą. Rungtynių pradžioje lyg ir pabėgę į priekį, „Merkurijaus” žaidėjai įpusėjus susitikimui turėjo 8 taškų deficitą. Trečiajį kėlinį laimėję 12 taškų skirtumu, „Merkurijus BORGA” krepšininkai išvedė savo ekipą į priekį – po trijų kėlinių 59:63. Paskutiname rungtynių ketvirtyje, abi ekipos žaisdamos permainingą žaidimą, rezultatą persverdavo tai į vieną, tai į kitą pusę, kol galiausiai ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Merkurijus” galutinai sustygavo savo žaidimą ir nepaliko varžovams vilties laimėti. Galutinis varžybų rezultatas 78:84.

Geriausiai šiose varžybose pasirodė Visvaldas Ašmena (19 taškų), Mindaugas Anisimovas (17 taškų, 9 atkovoti kamuoliai, 21 balo naudingumas) ir Valerij Rybak (16 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai, 21 balo naudingumas).

Antrajame komandų susitikime (04-22) „Merkurijus BORGA” visų varžybų metu atrodė pranašesnė už varžovus. Pirmajį kėlinį laimėję 12:22, po antrojo „Merkurijaus” žaidėjai varžovų ekipai paliko triuškinamą – 17 taškų deficitą (30:47). Trečiajame kėlinyje „Merkurijus” netgi buvo susikrovęs 22 taškų pranašumą, tačiau puikiai sužaidę antrąją kėlinuko pusę, „SK Skurdo” krepšininkai sumažino taškų skirtumą iki 11 taškų – po trijų kėlinių 46:57. Nors ketvirtajame kėlinyje varžovų pasipriešinimas buvo gana stiprus, „Merkurijus” sugebėjo atlaikyti varžovų spaudimą ir rungtynes laimėjo 8 taškų skirtumu - 64:72.

Prie pergalės šiose rungtynėse daugiausiai prisidėjo Marius Verikas (22 taškai, 6 atkovoti kamuoliai, 24 naudingumo balai), Šarūnas Leonavičius (15 taškų),  Mindaugas Anisimovas (12 taškų, 15 atkovotų kamuolių) ir Visvaldas Ašmena (11 taškų, 8 rezultatyvūs perdavimai, 21 naudingumo balas).

Komandos vadovas R. Stiklius po rungtynių džiaugėsi pergale ir dalinosi netolimos ateities planais: "Džiugu, kad laimėjome, nors ir susirinkome negausiai.Todėl noriu ypatingai padėkoti tiems savo žaidėjams, kurie atvyko ir atidavė visas jėgas kovodami dėl pergalės. Dabar laukia dvikova su puikiai pažįstamu varžovu, tad pasistengsime kovoti dėl dar vienos pergalės ir taip priartėti prie Mažosios Taurės finalo."