Pasakiškai sužaidę finalą antrąją „Triobet taurę“ iškovojo „Žiežmarių KK“ ekipa PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 20 Rugsėjis 2010 19:58

Savaitgalį Elektrėnų sporto centre įvyko antrosios "Triobet taurės" finalo ketverto turnyras, kuriame paaiškėjo galutinė komandų rikiuotė bei naujieji taurės savininkai.

 

 

Užkūrė pirtį

Pirmajame pusfinalyje susigrūmė svečiai iš Žiežmarių bei "Merkurijaus" dvyliktukas. Prieš keletą savaičių vykusias reguliariojo sezono rungtynes gan lengvai laimėjo žiežmariškiai (111:88), nepaisant to turnyro organizatoriai nė neketino kelti baltos vėliavos ir nuo pirmųjų dvikovos minučių užkūrė varžovams tikrą pirtį. Akylai sergėdami "Žiežmarių KK" snaiperį Darių Gervicką "Merkurijaus" vyrai sugriovė visas varžovų puolimo schemas ir sukūrė dvikovai intrigą. Turnyro debiutantai žaidė vangiai tarsi laukdami, kol varžovų apsukos sulėtės, tačiau iki pat didžiosios pertraukos "kosminio kūno" atstovai ne tik žengė koja kojon su žiežmariškiais, tačiau ir sugebėjo įgyti kelių taškų persvarą (40:36).

Visgi antroje rungtynių dalyje viskas apsivertė aukštyn kojom. Ilgai ir kruopščiai kūrę savo žaidimą ir priešininkus į neviltį varę "Merkurijaus" krepšininkai tarsi sustojo. Palikę D. Gervicką likimo valiai organizatorių atstovai leido varžovų snaiperiui pataikyti 5 tolimus metimus iš 6, po kurių "Žiežmarių KK" vyrai įgijo dviženklę persvarą. Pajutę, jog pamažu viskas pradeda stoti į savo vietas turnyro debiutantai atkuto ir sulig kiekviena minute vis giliau skandino "Merkurijaus" laivą. Rungtynių pabaigoje turnyro šeimininkai dar bandė pakilti į lemiamą šturmą, tačiau skuboti metimai ir pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių antrus metus iš eilės neleido "Merkurijaus" vyrams žengti finalo link. Galutinis rungtynių rezultatas 91:77 "Žiežmarių KK" ekipos naudai.

"Žiežmarių KK": A. Pūras ir D. Gervickas (9/19 trit.) po 28, T. Vainoris (13 atk. kam., 3 blk.) 21.

"Merkurijus": P. Šermukšnis (6 rez. perd.) 28, G. Pargaliauskas ir D. Palčiauskas (15 atk. kam.) po 16.

Priminė pirmąją dvikovą

Antrasis pusfinalio susitikimas tarp aikštės šeimininkų "Elektrėnų SC" krepšininkų bei "Vievio žiedo" atstovų priminė neseniai vykusį reguliaraus sezono susitikimą, kurį  rezultatu 89:71 laimėjo elektrėniškiai. Kaip ir tada, taip ir šeštadienį čempionų titulą ginantys "Elektrėnų SC" krepšininkai jau nuo rungtynių pradžios šovė į priekį, o įpusėjus dvikovai turėjo solidžią persvarą (49:27).

Po didžiosios pertraukos, trečiojo kėlinuko pradžioje, vieviškiai tarsi įgavo antrąjį kvėpavimą bei pasiuntę keletą tolimų bombų sugebėjo apkarpyti varžovų pranašumą bei atkurti rungtynėse intrigą. Visgi dvikovai artėjant į pabaigą vos penkiese į rungtynes susirinkę "Vievio žiedo" atstovai kiek pavargo, o tą pastebėję elektrėniškiai - padidino rungtynių tempą, pabėgo nuo savo varžovų ir per keletą minučių susikrovę triuškinamą persvarą galėjo ramiai laukti rungtynių pabaigos. Nuaidėjus finalinei sirenai švieslentė skelbė įtikinamą "Elektrėnų SC" ekipos pergalę rezultatu 103:75.

"Elektrėnų SC": M. Kaminskas (12 atk. kam., 37 naud. balai) 31, V. Andriekus 15, R. Vičkačka 14.

"Vievio žiedas": A. Protusevičius (6 rez. perd.) 25, D. Beiga (13 atk. kam., 30 naud. balų) 15, T. Blaževičius 13.

Sukūrė intrigą

Sekmadienį vykusioje dvikovoje dėl trečiosios vietos "Vievio žiedo" ekipa ir vėl delegavo vos šešis atstovus, tad iš pradžių atrodė, jog šioje dvikovoje didesnės intrigos nebus. Tačiau viskas buvo kiek kitaip. Po skaudžios nesėkmės patirtos išvakarėse vieviškiai žengė į aikštę kovingai nusiteikę ir jau nuo pirmųjų minučių griebė jautį už ragų. Apšaudę miegančius "Merkurijaus" žaidėjus tolimais šūviais ir supančioje kibioje gynyboje Vievio krepšininkai įgijo solidžią persvarą 18:11, o pasibaigus pirmajam kėlinukui pirmavo 22:15. Dviejų minučių pertraukėlė skirianti kėlinukus akivaizdžių pokyčių neatnešė - vieviškiai ir toliau žaidė savąjį žaidimą, o "Merkurijaus" vyrai atakas bandė baigti pavieniais veiksmais ir neparuoštais metimais. Likus 6 minutėms iki antro kėlinuko pabaigos Vievio ekipa buvo priekyje 31:21. Tačiau tuomet, organizatorių atstovų treneris, Rytis Stiklius paėmė minutinę pertraukėlę, po kurios "Merkurijaus" ekipa pasikeitė neatpažįstamai. Pradėję žaisti aktyviau ir gintis lyg vienas kumštis turnyro šeimininkai sustabdė įsibėgėjusius varžovus. Negana to, organizatoriai nėrė į greitą puolimą ir pamažu vieviškių pranašumas ėmė tirpti lyg pavasarinis sniegas. Įpusėjus dvikovai "Vievio žiedas" priekyje vos keturiais taškais (41:37).

Didžiosios pertraukos metu atgavę jėgas "Merkurijaus" vyrai tęsė savo spurtą ir likus dešimčiai minučių jau buvo priekyje (67:62). Atrodė, kad vos kvapą atgaunantys vieviškiai netrukus kapituliuos, tačiau bronzos medalių spindesys suteikė jiems papildomų jėgų. Prisiminę, jog puikiai pataiko iš toli ir gali grumtis dėl atšokusių kamuolių "Vievio žiedo" krepšininkai netrukus išlygino rezultatą, o likus vienai minutei iki pagrindinio laiko pabaigos - išsiveržė į priekį. Tačiau tuomet išmušė Pauliaus Šermukšnio valanda. Šaltakraujiškai pataikęs kelis tolimus metimus jis sugražino persvarą savo ekipai, o fantastiškai žaidęs Dainius Palčiauskas likus 13 sekundžių įtvirtino savo ekipos pranašumą (89:86). "Vievio žiedas" dar bandė gelbėtis, tačiau paskutinis tolimas metimas skriejo pro šalį. Pasigirdus teisėjo švilpukui, skelbiančiam rungtynių pabaigą, rankas į viršų kėlė "Merkurijaus" vyrai iškovoję pergalę rezultatu 89:86 bei antrus metus iš eilės pasidabinę "Triobet taurės" bronzos medaliais.

"Merkurijus": D. Palčiauskas (16 atk. kam., 39 naud. balai) 28, P. Šermukšnis 18, V. Ašmena 16.

"Vievio žiedas": M. Tokanas (9 atk. kam., 5 rez. perd., 31 naud. balas) 33, A. Gumbrevičius (2 blk.) 16, D. Beiga (12 atk. kam.) 12.

Nušlavė

Ilgai laukta "Triobet taurės" kulminacija - finalinės rungtynės tarp čempionų titulą gynusių "Elektrėnų SC" krepšininkų ir turnyro debiutantų "Žiežmarių KK" atstovų - nepadovanojo gražios kovos. Žiežmariškiai savo aikštėje pralaimėję pirmąją tarpusavio dvikovą rezultatu 80:85 netampė likimo už ūsų ir iškart šovė į priekį. Fantastišku taiklumu atakuodami krepšį (per pirmas keturias minutes žiežmariškiai pataikė visus tris tolimus metimus ir abu mestus dvitaškius) debiutantai nokautavo savo varžovus ir išsiveržė į priekį (15:4). Elektrėniškiai bandė keisti savo žaidimą, tačiau tądien jiems nesisekė viskas, kas tik galėjo nesisekti. Niekaip nesulaikydami varžovų ekipos krepšininkų elektrėniškiai pamažu nuleido rankas. Likus porai minučių iki didžiosios pertraukos "Žiežmarių KK" ekipos persvara tapo triuškinama (39:19), o įpusėjus dvikovai turnyro debiutantai jau buvo priekyje (59:29).

Antrojoje rungtynių dalyje stebuklas neįvyko. Žiežmarių atstovai buvo ant bangos, tuo tarpu "Elektrėnų SC" krepšininkų veiduose pasimatė pirmieji nevilties ženklai. Elektrėniškiai sugebėjo per plauką apkarpyti varžovų persvarą, tačiau tik tuomet kai likus 4:30 min. žiežmariškių strategas pakeitė visą aikštėje buvusį penketą. Pasibaigus dvikovai švieslentėje degė skaičiai, skelbiantys, jog 2010 metais "Triobet taurės" finalą daugiau nei įtikinamai laimėjo "Žiežmarių KK" ekipa rezultatu 118:68.

"Žiežmarių KK": L. Alionis 26, V. Pūras (5 rez. perd.) 22, D. Gervickas 21.

"Elektrėnų SC": K. Bakanovas (8 atk. kam.) 20, M. Kaminskas (9 atk. kam.) 18, R. Kazarev 10.

Naudingiausias

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju tapo „Žiežmarių KK“ atstovas Arvydas Pūras, kuris per dvi savaitgalio dienas buvo tikras savo komandos lyderis ir rinko vidutiniškai po 25 tašku, atkovojo po 6 atšokusius kamuolius, komandos draugams atliko po 4 rezultatyvius perdavimus. O taip pat, nuo baudų metimo linijos metė net (94,1% taiklumu, 16/17). Dvitaškius A. Pūras metė tik 38,4% taiklumu, 5/13), tačiau Žiežmarių ekipos lyderis varė į neviltį varžovus realizuodamas net 61,5% tritaškių metimų (8/13). Finalo ketverto metu nugalėtojų komandos lyderis vidutiniškai rinko net po 28 naudingumo balus!

 

Parengė Vaidas Indriliūnas

FINALAS:
„Elektrėnų SC“- „Žiežmarių KK“ 68:118

Rungtynių statistika

DĖL III VIETOS:
„Vievio žiedas“ - „Merkurijus“ 86:89

Rungtynių statistika

PUSFINALIAI:

„Žiežmarių KK“ - „Merkurijus“ 91:77

Rungtynių statistika

„Elektrėnų SC“ - „Vievio žiedas“ 103:75

Rungtynių statistika

Atnaujinta Šeštadienis, 10 Rugsėjis 2011 22:12
 

Naujausi rezultatai

Merkurijaus taurė, 2012-10-27

Žiežmarių KK - Geosoma 77:83

Artimiausios rungtynės

VKL B lyga, 2012-10-29

20:45 Kažkur Matyti - Merkurijus

SK "ego Forte"

 

 
Apklausa

Kas laimės Merkurijaus taurę 2012?
 

Mūsų draugai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis