I komandos savaitės apžvalga PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 20 Sausis 2012 14:42

Šią savaitę „Merkurijus-Borga TRIOBET“ sužaidė 3 rungtynes.

Pirmieji 2 susitikimai – VKS „B“ lygoje.
Antradienį, sausio 17 d. „Merkurijus-Borga TRIOBET“ namuose susitiko su „Alkona“. Nors svečiai troško atkeršyti už kartą jau patirtą pralaimėjimą, merkurijiečiai sparčiai susikrovė užtikrintą persvarą ir išsaugojo ją iki rungtynių pabaigos. Galiausiai galima buvo džiaugtis nesunkia pergale – 90:54. Prie jos labiausiai prisidėjo Tomas Jasiulis – 22 naudingumo balai, 26 taškai; Laurynas Ralys – 24 naudingumo balai, 25 taškai. Po rungtynių „Merkurijaus-Borgos TRIOBET“ treneris Justas Černiausias paaiškino pabaigoje susiklosčiusią dramatišką nežaidybinę situaciją: „Rungtynių pabaigoje kilo incidentas, kuomet pirmaujant apie 30 taškų ir likus mažiau nei minutei iki rungtynių pabaigos paėmiau minutės pertraukėlę. Tai labai supykdė varžovus. Noriu dar kartą pakartoti, kad nesiruošiau jų įžeisti ar parodyti, kad mes jų negerbiame. Priešingai, žinome, kokia pavojinga komanda ji gali būti ir tą parodė pirmosios tarpusavio rungtynės. Tiesiog nuolat siekiu komandos tobulėjimo ir po minutės pertraukėlės surengėme ataką, kurią puikiai išpildėme aikštėje. Galbūt jos prireiks kitose rungtynėse, todėl dabar turėjome galimybe ją surepetuoti“.

Trečiadienį, sausio 18 d. „Merkurijus-Borga TRIOBET“ svečiuose stojo prieš „Karys.lt“. Jau pirmosiomis akimirkomis pavyko susikrauti per dešimties taškų persvarą ir atrodė, kad pergalė bus pasiekta nesunkiai. Tačiau tėvynės gynėjai atsibudo, atkišo smailas alkūnes, kietus kelius ir pirmo kėlinio pabaigoje rezultatas jau buvo apylygis – 11:14. Rungtynėms įpusėjus „Merkurijus-Borga TRIOBET“ dar turėjo 3 taškų persvarą, o 3 kėlinyje ją padidino iki 9. Paskutinis kėlinys klostėsi išties dramatiškai. Likus 2 taškų merkurijiečių persvarai per skubėjimą buvo padarytos 2 lemtingos klaidos ir galiausiai, likus 1,5 sek., nepataikyta iš po krepšio. Šis labai apmaudus pralaimėjimas grupės lyderiams (58:56) iš neigiamos pusės turėtų priversti padaryti atitinkamas išvadas ir lemtingomis akimirkomis greitį keisti strategija; o iš teigiamos – apylygis rezultatas ir pirmavimas beveik visą rungtynių laiką prieš grupės lyderius, leis labiau pasitikėti savo jėgomis. Po skaudaus pralaimėjimo treneris Justas Černiauskas bylojo: „Sveikinu varžovus. Neleidome jiems žaisti, kaip jie nori ir mėgsta, turėjome puikų šansą laimėti antrąkart.

VKL „B“ grupė.

Ketvirtadienį, sausio 19 d. „Merkurijus-Borga TRIOBET“ svečiuose susitiko su „Bukra“. Susitikimas prasidėjo netikėtumu, kai namų komanda laimėjo pirmą kėlinį 3 taškų skirtumu. Iki rungtynių vidurio rezultatas buvo išlygintas, o trečiajame kėlinyje „Merkurijus-Borga TRIOBET“ perėmė iniciatyvą, sutvirtino gynybą ir pradėjo varžovus triuškinti. Rungtynės buvo laimėtos be didesnių pastangų – 63:78. Šįkart neblogai pasirodė paprastai mažiau laiko aikštėje praleidžiantis Jonas Skliuzmantas – 22 naudingumo balai, 11 atkovotų kamuolių, 15 taškų. Po rungtynių treneris Justas Černiauskas trumpai apsakė savo taktiką: „Šiandien žaidėme trečias rungtynes per tris dienas, todėl prieš tai daugiau žaidusiems leidau pailsėti. Galbūt tik Vaidui Kacevičiui teko didesnis krūvis iš tų, kurie per praeitas dvi dienas žaidė daugiausiai. Laurynas, Tomas ir Karolis gavo atsipūsti, šeštadienį mums prasidės tikroji kova dėl pirmosios vietos grupėje, todėl jie tą dieną bus ypatingai reikalingi švieži ir motyvuoti. Visą reguliarų sezoną pirmavome šioje grupėje, norėtųsi šią vietą išlaikyti ir pasibaigus pirmajam etapui. Tai būtų didžiulė pergalė mūsų naujai kuriamai komandai, mes esame pajėgūs tą padaryti ir stengsimės tai pasiekti. “