Pergalingas "Merkurijaus" savaitgalis PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 12 Gruodis 2011 15:24

Ko gero įtempčiausias „Merkurijaus“ susitikimas įvyko penktadienį, gruodžio 9 d., su „Alkonos“ vyrais.

Namuose žaidę alkoniečiai kovojo be lyderio Simono Rambyno, tačiau pasiduoti linkę nebuvo. Laimėję pirmus 3 kėlinius aikštės savininkai išvargo, ėmė dažniau klysti ir galiausiai, paskutinėmis rungtynių akimirkomis, paleido pergalę iš rankų. Rungtynių rezultatas – 82:85.

„Merkurijus Borga – TRIOBET“ krepšininkai pirmoje rungtynių pusėje niekaip neatrado savojo žaidimo. Kamuolys slydo iš rankų, nesisekė žaidimas tiek po priešininkų krepšiu, tiek iš toli, šlubavo gynyba. Vis dėlto, po trijų nesėkmingų kėlinių, vedami trenerio ir lengvojo krašto Egidijaus Šlausto, po dramatiškų paskutinių rungtynių minučių merkurijiečiai sugebėjo išplėšti garbingą pergalę.

„Merkurijaus“ gretose geriausiai pasirodė: Egidijus Šlaustas (32 naudingumo balai, 24 taškai, 8 rezultatyvūs perdavimai) ir Andrius Palionis (19 naudingumo balų, 14 atkovotų kamuolių).

Užkariavo

Įveikę „Alkoną“ merkurijiečiai nesustojo. Tą patį savaitgalį, sekmadienį, gruodžio 11 d., po jų kojomis krito „Karys.lt“. Neseniai į „Merkurijaus“ gretas įstojęs Egidijus Šlaustas atrasdavo komandos draugus neįtikėčiausiomis akimirkomis, Tomas Jasiulis terorizavo priešininkus po jų krepšiu, o Tomas Gineitis svaidė tolimus metimus net 71 proc. taiklumu. Ši trijulė ir tapo mirtinu nuodu, trečiajame kėlinyje išvertusiu iš kojų Tėvynės sergėtojus. Rungtynių rezultatas 85:57.

„Merkurijaus“ treneris Justas Černiausias savo auklėtiniais buvo patenkintas. „Pagaliau sužaidėme neblogas rungtynes ir ‚Sostinės krepšinio lygoje‘. Žinoma, galima prikišti, kad nežaidė du stiprūs varžovai, tačiau čia priešininkų bėda. Žinome, kad atsakomosiose rungtynėse bus daug sunkiau, todėl joms ruošimės. Turiu savo žaidėjus pasveikinti. Antroje rungtynių pusėje kovėsi visi. Pagaliau jų akys ėmė degti pergalės troškimu. Labai noriu, kad taip būtų kiekvienose rungtynėse. Kad nenuleistume galvų po nesėkmių ir džiaugtumėmės kiekvienu įmestu metimu, kiekvienu naudingu, suderintu veiksmu gynyboje. Manau, pergalę lėmė nedidelis klaidų skaičius, gera gynyba lemtingomis akimirkomis, bei laimėta kova po krepšiais. Iš esmės pavyko nuslopinti greitą varžovų puolimą, o ‚pramušę krepšį‘ pajutome kraujo skonį. Su šia pergale grįžome į kovą dėl pirmųjų pozicijų grupėje. Sakiau, kad galime žaisti geriau ir šiandien tą pademonstravome. Manau, kad atlikome didžiulį darbą. Pirmajame etape nėra lengva atsigauti pralaimėjus pirmąsias dvejas rungtynes. Taigi, rinkti pergales esame pajėgūs. Jeigu dar pridėtume šiek tiek noro ir palaikymo  viens kitam, tai rungtyniauti būtų daug lengviau.“

„Merkurijaus“ smogikai: Tomas Jasiulis (24 naudingumo balai, 24 taškai), Tomas Gineitis (19 naudingumo balų, 17 taškų), Egidijus Šlaustas (18 naudingumo balų, 9 rezultatyvūs perdavimai).

Renatas Bliuvas – Hansa Teleradijo kompanija – 99:84

Penktadienį, gruodžio 9 d., Renatas Bliuvas ir dar keli krepšininkai namų aikštėje susitiko su „Hansa Teleradijo kompanija“.

Pirmą rungtynių pusę „BORGA – Merkurijus 2“ žaidė ypatingai tingiai. Nesimatė jokio užsidegimo, o priešininkai tuo naudodamiesi lengvai rinko taškus. Nesitikėdami jokio pavojaus, merkurijiečiai netikėtai įklimpo į 28 taškų deficito liūną. Ketvirtajame kėlinyje treneris J.Černiauskas ėmėsi tik lemtingomis akimirkomis naudojamo derinio „perdavimas Renatui“ ir viskas pamažu stojo į savo vietas. Bliuvas pelnė net 34 taškus, surinko 37 naudingumo balus ir atkovojo 8 kamuolius. Jam, kaip visuomet, talkino Tadas Mockevičius, reikiamą akimirką pelnydamas taškus (17)  ir sučiupdamas atšokusius kamuolius (11). Padedamas T.Mockevičiaus ir kitų komandos draugų, R.Bliuvas išplėšė rungtynių pratęsimą, o paskui sukrovė ir solidžią taškų persvarą 99:84.